1. „Regulamin subskrypcji newslettera”, zwany dalej także „Regulaminem”, określa zasady udostępniania i korzystania z usługi subskrypcji newslettera.
  2. Użyte w Regulaminie określenia oznaczają:
    • Usługodawca: Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego, ul. Katowicka 87a, 45-067 Opole
    • Newsletter – informacja przesyłana cyklicznie na adres e-mail podany podczas rejestracji w bazie subskrybentów;
    • Subskrybent – osoba fizyczna, która zamówiła usługę subskrypcji newslettera;
    • Subskrypcja – usługa cyklicznego przesyłania newslettera;
    • Rejestracja – zamówienie subskrypcji newslettera, czynność polegająca na wprowadzeniu do bazy subskrybentów adresu e-mail, niezbędnego do realizacji przedmiotowej usługi;
    • RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
  1. Przed wyrażeniem zgody na korzystanie z usługi Subskrypcji Newslettera należy uważnie zapoznać się z Regulaminem.
  2. Korzystanie z usługi Subskrypcji Newslettera jest dobrowolne i bezterminowe.
  3. W celu świadczenia usługi Subskrypcji Newslettera, Usługodawca pozyskuje od osób zainteresowanych nazwy adresów poczty elektronicznej.
  4. Newsletter rozsyłany jest w określonych odstępach czasowych w postaci poczty elektronicznej na adresy e-mail dodane do bazy Subskrybentów.
  5. Możliwość Rejestracji w bazie Subskrybentów oraz otrzymywania Newslettera ma każdy użytkownik Internetu, zainteresowany daną usługą.
  6. Rejestracja w bazie Subskrybentów następuje poprzez formularz subskrypcji dostępny pod adresem https://osapnl.wpia.uni.opole.pl/
  7. Po dokonaniu Rejestracji, na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem zwrotnym, aktywującym Subskrypcję Newslettera. Poprzez kliknięcie w link zwrotny Subskrybent potwierdza poprawność podanego adresu e-mail oraz wolę korzystania z Subskrypcji.
  8. Subskrypcja Newslettera rozpoczyna się po aktywacji Subskrypcji.
  9. Osoba, która przy zamawianiu Subskrypcji Newslettera podała nieprawidłowe dane, tj. adres poczty elektronicznej osoby trzeciej bez jej wiedzy i zgody, ponosić będzie z tego tytułu wszelką odpowiedzialność odszkodowawczą wobec Usługodawcy w przypadku zgłoszenia przez tę osobę trzecią jakichkolwiek roszczeń wobec usługodawcy.
  10. W każdej chwili Subskrybent ma możliwość rezygnacji z usługi Subskrypcji Newslettera. Formularz rezygnacji z danej usługi dostępny jest pod adresem: https://osapnl.wpia.uni.opole.pl/
  11. Aby korzystać z usługi Subskrypcji Newslettera, należy mieć komputer z dostępem do Internetu, dowolną przeglądarkę internetową oraz czynną i prawidłowo skonfigurowaną pocztę elektroniczną.
  12. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłową realizację Subskrypcji Newslettera spowodowaną:
    • działaniem siły wyższej;
    • awarią powstałą z winy Subskrybenta lub nieprawidłowościami w systemie komputerowym Subskrybenta;
    • jakością łącza (połączenia) Subskrybenta z Internetem;
    • awariami urządzeń dostawców Internetu Subskrybenta.
  13. Reklamacje można zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: kbiczysko@uni.opole.pl
  14. Zgłoszenie reklamacji powinno zawierać adres e-mail podany podczas rejestracji w bazie Subskrybentów oraz treść reklamacji.
  15. Czas na rozpatrzenie reklamacji i udzielenie usługobiorcy informacji zwrotnych wynosi 7 dni.
  16. Odpowiedzi na reklamacje będą przesyłane pocztą elektroniczną, zgodnie z danymi kontaktowymi, podanymi przez składającego reklamację w zgłoszeniu reklamacyjnym.
  17. Usługodawca zastrzega sobie prawo do usunięcia konta Subskrybenta, który naruszył niniejszy Regulamin lub prawo obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej, albo też podejmuje działania ingerujące w niezakłócone korzystanie z usługi przez innych Subskrybentów albo dostarczanie treści bezprawnych

Do pobrania: